Analýza web stránky

Analýza web stránky je ako keď tvoríme recepty. Potrebujeme presne vedieť z akých súčastí sa má skladať aby jedlo chutilo tomu komu je určené. Poznať zloženie ingrediencií ale nestačí, okrem toho je potrebné vedieť aj presný postup kedy ktorú prísadu pridať.

Rovnako je to aj s web stránkou. Skôr ako sa pustíme do jej tvorby, potrebujeme vedieť komu má byť web stránka určená, kto ju bude navštevovať, koho má osloviť. To sú pre porovnanie s jedlom chute a zvyklosti konzumentov, prípadne určenie o akú skupinu konzumentov sa jedná.

Analýza web stránkyPodľa týchto indícií začneme určovať obsah jednotlivých podstránok, aké informácie použijeme, aké fotografie budú najlepšie vystihovať to čo chceme návštevníkovi povedať. Formu textu, poradie jednotlivých informácií a tvorbu samotného obsahu nazývame Copywriting.

Analýza web stránky sa robí aj pre už existujúce stránky. Je to hlavne vtedy, ak ako majiteľ či prevádzkovateľ web stránky nie ste spokojní s výsledkami oslovovania návštevníkov. Iným slovom vtedy keď viete že niečo nie je v poriadku no neviete presne čo. Pre porovnanie s našimi receptami je to ako keby sme rozobrali jedlo na ingrediencie, pozreli sa na presný postup a čas prípravy jedla, jeho servírovanie, ale aj na jeho prezentovanie na letákoch a podobne.

Analýza web stránky chyby neodstráni, iba ukáže kde sú, ako sa dajú odstrániť a čo iné sa ešte dá zlepšiť.

Aké činnosti analýzy je teda treba vykonať pre správne vytvorenú a fungujúcu web stránku?

  1. Kontrola web stránky slúži na overenie či je správne naprogramovaná. Ak má stránka chyby, ktoré navonok ani nemusia byť viditeľné, vyhľadávače ju nevedia správne prečítať a stránka je pre vyhľadávače ako keby bola prázdna. V tomto kroku sa kontroluje správnosť kódu, správne zvolené nadpisy, správne popísané obrázky a linky na iné podstránky či stránky. Ak nie je niečo v poriadku odporúča sa služba Oprava chybného HTML kódu. Ak nie sú v poriadku nadpisy, obrázky, popisky odporúča sa služba Oprava Joomla inštalácií. Kontrolu robíme aj pre stránky ktoré nie sú v redakčnom systéme Joomla. Pre opravu cudzieho systému je nutné sa vopred dohodnúť na podmienkach.
  2. Analýza kľúčových slov obsahuje štatistický prehľad kde sa vaše kľúčové slová nachádzajú na vašej stránke ako aj prehľad o tom ako často mesačne sú vaše slová vyhľadávané napríklad v sieti Google. Ak tieto čísla nie sú dostatočne vysoké odporúčame využiť službu Onsite optimalizácia, ktorá odporučí najvhodnejšie kľúčové slová (ktoré sú aj dostatočne mesačne vyhľadávané) a zapracujeme zmeny do vašich stránok.
  3. Analýza stránky z externého pohľadu - znamená ako vašu stránku vidia vyhľadávače ale aj "živí" ľudia, ako často a v akých zdrojoch sa nachádza odkaz na vaše stránky, stručne povedané ako často a tiež ako sa o vás "hovorí". Ak sú výsledky nepostačujúce odporúčame službu Offsite optimalizácia. V prípade že si celkom neveríte v písaní textov ktoré Vašich návštevníkov zaujmú je vhodné použiť službu CopywritingPR články prípadne celý balíček SEO marketing.

Kompletnú analýzu web stránky môžete od nás dostať už od 50€. Pre zákazníkov ktorí majú u nás službu Údržba web stránok je analýza zadarmo. Pre verných zákazníkov je výrazná zľava.

 

Pre nezáväznú ponuku nás môžete kontaktovať prostredníctvom

Chcem vedieť viac

alebo

Zavolajte mi späť

 

Kontakty

Pepax Consulting LLC

mail: obchod@seorecepty.sk

tel.1: + 421 911 642 601

Helpdesk - www.ppx.sk